Kristina Tomilina. Drebėjimas gali sumažinti įtampą ir reguliuoti nervų sistemą

Drebėjimas, vibracija, tremoras ar kaip bepavadintume šią natūralią mūsų kūno reakciją, yra visiškai nepelnytai išstumtas į normalumo paraštes. Ką gero galite pasakyti apie drebėjimą? Greičiausiai nieko. Ko gero, ir visi posakiai apie drebėjimą turi tik neigiamą prasmę: „kinkos dreba“, „dreba kaip griešnikas“, „kaip drebulės lapas“, „ranka sudrebėjo“ ir pan. Tačiau kas iš tiesų yra drebėjimas, kam jis reikalingas ir kaip galime pasinaudoti šia savo organizmo reakcija?

TRE© metodas pasiekiamas ir Lietuvoje

Drebėjimas/vibracija/tremoras ar kaip bepavadintume šią natūralią mūsų nervų sistemos savireaguliacijos reakciją, yra visiškai nepelnytai išstumtas į normalumo paraštes. Pagalvokit, ką gero galite pasakyti apie drebėjimą? Tad ačiū somatinės ir kūno terapijos entuziastams, kurie mūsų visuomenėje jau pamažu normalizuoja požiūrį į mūsų organizmo gebėjimą reguliuotis per natūralius kūno procesus.

Kristina Tomilina. Kaip be vaistų mažinti nerimą ir stimuliuoti nervą klajoklį

Atliekant tam tikrus pratimus, kuriais stimuliuojamas nervas klajoklis (lot. nervus vagus), per trumpą laiką galima nuraminti savo nervų sistemą, iš simpatinio – panikos ir streso – režimo perjungti į parasimpatinį – atsipalaidavimo – režimą. Tai naudinga tiek psichinei gerovei, tiek ir fizinei sveikatai. Išvardintos rekomendacijos paremtos mokslinių tyrimų išvadomis.

Trauma ir mityba

Valgymo sutrikimai ir potrauminio streso sutrikimas (PTSD) dažnai yra gretutinės būklės*. Daugelis žmonių nežino, kad mityba gali padėti išgydyti psichinės traumos padarinius. Mūsų organizmo atsakas į traumą dažnai gali lemti mažą apetitą arba nereguliuojamą, nereguliarų valgymą, o tai gali pakenkti ir taip išbalansuotai nervų sistemai.